Opravujeme nemovitou kulturní památku Starý hrad v Želetavě.


Pokud chcete a můžete pomoci, hodí se nám veškeré věci do interiérů. V památce nic nezbylo, jsou zde jen staré poničené zdi a nepořádek (řadu se podařilo s brigánídky již vyčistit), nebo je zde prázdno. Sháníme proto různé staré či historické věci do interiérů včetně stavebních součástí.

Kontakt: Zachraňme Starý hrad, z.s., V. Nezvala 5/9, 674 01 Třebíč, tel. 777 189 567 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Chceme Starému hradu navrátit veškerou původní krásu, jak v technické části (bývalý pivovar, sladovna, sýpky, dílny, ..), tak i v renesančním traktu určenému k bydlení šlechty.


Akutálně sháníme:

 • veškeré součásti elektrických rozvodů jako jsou staré bakelitové vypínače, zásuvky i motorové; stará svítidla včetně keramických svítidel, keramických vypínačů, keramických příchytek a dalších podobných prvků
 • staré motory včetně jejich dalších součástí pro pohon dobových strojů v expozicích
 • stacioníární motor pro pohyb strojního vybavení sladovnické věže
 • transmise a jejich součásti, ozubená kola, osy, převody a pod. pro opravu strojního vybavení
 • historické zámky, kličky, mříže, dvířka k pecím, rošty a další různá starodávná kování včetně řetězů, kramlí apod.
 • krbová či kachlová kamna, veškerá stará železná či litinová kamna
 • jakékoliv různé starší historické stroje (prvorepublikové i starší) pro expozice - místa je dost
 • staré ruční nářadí a pod.
 • veškeré dobové vybavení do interiérů - budeme rekonstruovat jednotlivé pokoje včetně historické kuchyně
 • veškeré stavební součásti historických nemovitostí jako jsou historické dveře - vnější i venkovní, schodové nášlapy, staré tašky, cihly, kameny pro opravu sklepa a kostky na dláždění, staré trámy apod.
 • můžeme spotřebovat i různé zbytky novodobých stavebních hmot či předmětů, které byste případně vyhazovali a mohly by se hodit při stavebních opravách
 • cokoliv co Vás napadne, že by bylo možné při opravě památky užít a jste ochotni věnovat - probereme to a dohodneme se.

Nemovitost byla cca 60 let zcela nevyužitá (byly v ní sklady pesticidů) a byla zcela devastována.V interiérech se naprosto nic nezachovalo. Vše musíme opravit a znovu obnovit.

Odvoz či případné vybourání zajistíme.

Starý hrad je rozsáhlý. Opravujeme jej již řadu let a není v našich silách vše koupit. Proto za jakékoliv věci velice děkujeme. A veškeré i drobné pomoci si velmi vážíme.

Poskytnuté věci po poradě s památkáři zabudujeme do stavby či vystavíme a odborně zrekonstrujeme, opravíme a konzervujeme. Ať už vlastími silami, nebo ve spolupráci s odborníky. Máme značné zkušenosti z probíhajících oprav. A navázali jsme vztahy s mnoha odbornými pracovišti a zdatnými řemeslníky. Navíc jeden z nás studuje vysokou restaurátorskou školu a tedy jsme schopni ledacos zrekonstruovat.

Prostě chceme památku co nejvíce opravit se zachováním historické věrohodnosti. Děkujeme.

 

Zachraňme Starý hrad, z.s., V. Nezvala 5/9, 674 01 Třebíč, tel. 777 189 567 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Podpora Starého hradu

© 2024 Starý hrad