Snažíme se o historicky věrohodné opravy. Sháníme proto řadu věcí, které se buď vyhazují, nebo naopak dnes vyrábějí jako repliky za nehorázné peníze. Starý hrad není ziskovou záležitostí. Je to především snaha zachovat a obnovit důležitou památku. Pokud je to možné, rádi bychom oslovili širokou veřejnost se žádostí o pomoc.

Pro opravy by se nám moc hodily jakékoliv dobové elektrické prvky. Jako jsou keramická svítidla, keramické vypínače, keramické příchytky a další podobné prvky. Příští rok chceme rozpohybovat mechanismy sušárenské věže. Pro toto by se obdobně hodily starší elektrické motory, transmise, ozubená kola, převody a pod. Také chceme obnovit i původní sušárenskou pec. Vítané by byly rošty, kovová dvířka pro pec a pod. Nepohrdneme i jednotlivými kusy. I věcmi v horším stavu. Dle možností opravíme. Každá pomoc dobrá!

Každé i sebemenší pomoci si vážíme. Moc děkujeme!

Kontakt: Zachraňme Starý hrad, z.s., V. Nezvala 5/9, 674 01 Třebíč, tel. 777 189 567 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Podpora Starého hradu

© 2022 Starý hrad